Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Targi biofach w Norymberdze odbywają się co roku w lutym. Gromadzą producentów zdrowej żywności z całego świata. Targi co roku odwiedzane są przez tysiące gości. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie targów pod adresem: https://www.biofach.de/en/

Już w terminie 16-25 stycznia odbędzie się w Berlinie kolejna edycja targów Grune Woche. Więcej informacji pod adresem: http://www.gruenewoche.de/DieMesse/

Co roku w październiku w Łodzi odbywają się targi BEECO. Gromadzą one wystawców, producentów zdrowej żywności, eco-designerów i rzesze zwiedzających. Nie jest jeszcze znana data tegorocznej imprezy. Na pewno warto tam być!

Ekologia i tradycja – to hasła, wokół których skupiać się będzie III edycja Targów Regionalia organizowanych w Centrum MT Polska. Podczas imprezy lokalni producenci zaprezentują szeroki wybór organicznej żywności i produktów wytwarzanych na bazie receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wydarzenie bardzo dobrze wpisuje się w popularny trend slow food promujący dbałość o zdrowie i środowisko.  Na stoiskach nie zabraknie też wyrobów rzemieślniczych, rękodzieła czy mody inspirowanej folklorem.

 

Dzięki rozszerzonej formule i połączeniu z największą tego typu imprezą konsumencką w Polsce,XIX edycją Targów Turystyki i Wypoczynku Lato oraz II edycją Targów Agroturystyka 2014, wystawcy będą mogli dotrzeć nie tylko do szerokiej rzeszy klientów indywidualnych, ale również do przedstawicieli wielu sieci handlowych, supermarketów, sklepów ze zdrową żywnością, restauracji, hurtowni, szkół, mediów, oraz wszystkich zainteresowanych eko-stylem życia.

 

Na targach będzie można znaleźć: 

 

 • produkty z list tradycyjnych i regionalnych, żywność ekologiczną i organiczną,
 • produkty ekologiczne

 • produkty z całego świata
 • miody, wyroby mleczarskie
 • wina i browary regionalne
 • modę inspirowaną folklorem, pokazy twórców ludowych, technik wytwórczych
 • kosmetyki naturalne
 • wyroby rzemieślnicze
 • wyroby z drewna
 • ręcznie robioną biżuterię
 • eko organizacje, stowarzyszenia i fundacje

http://www.regionalia.com.pl/

Przedświąteczny Eko Jarmark to wydarzenie, na którym będzie można dowiedzieć się jak "zazielenić" swój styl życia  a także dokonać zakupów produktów przyjaznych środowisku.

W dniach 25 marca - 3 kwietnia od 9:00 do 19:00 do nabycia będą ekologiczne artykuły spożywcze, kosmetyki, wyroby rękodzielnicze (wełniane, drewniane, ceramiczne) odzież i wiele innych.  EkoJarmark to również okazja, by spróbować tureckich specjałów czy wegańskiej kuchni oraz dowiedzieć się jak uczynić swoją dietę bardziej przyjazną zdrowiu i środowisku.

 

Program Jarmarku25.III. środa

godz. 12:00 – 16:00  Miejski Ogrodnik zostań producentem żywności przez cały rok!

Praktyczna wiedza jak zostać miejskim producentem rzodkiewki, pomidorów i ogórków oraz jak zazielenić swoją okolicę.  Podczas warsztatów zagospodarujemy skrzynie po owocach trawami, ziołami oraz warzywami.

28.III, sobota

godz. 10:00 – 14:00  „Zrób sobie palmę”

Warsztaty recyklingowo-manualne, podczas których każdy Uczestnik będzie miał okazję własnoręcznie wykonać wielkanocną palmę z elementów pochodzenia wtórnego. W ruch pójdą kolorowe materiały, bibuły, wielobarwne sznurki ,papierowe i suszone kwiaty. Powstaną niezwykłe i trwałe  ozdoby w sam raz na Niedzielę Palmową.

godz. 14:00 – 18:00  „Wielkanocne ozdoby z recyklingu”

Niezwykłe warsztaty plastyczno-recyklingowe  w trakcie których powstaną fantastyczne ozdoby świąteczne z recyklingu. Będzie można samodzielnie wyczarować ozdobne marchewkowe girlandy na okno, słodkiego zajączka lub jajo na wielkanocny stół oraz kurczakową ozdobę do powieszenia na drzwi. Będzie się działo !

29.III, niedziela

godz. 13:00 – 17:00  „Wielkanocne koszyczki”

Warsztaty plastyczno-recyklingowe podczas których powstaną wielkanocne koszyczki z surowców pochodzenia wtórnego. Podczas zajęć Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można wykonać piękny koszyk z elementów , które można by uznać za odpady, a także w jaki sposób ominąć „zakupową gorączkę świąteczną” samodzielnie wykonując ozdoby doskonale się przy tym bawiąc!

1.IV, środa

godz. 12:00 – 16:00 Dzień ptaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaka warsztaty edukacyjne dotyczące ptaków miejskich. Mix ciekawych wiadomości i zabaw z ptakami w rolach głównych oraz warsztatów, podczas których Uczestnicy wyczarują  ptaki zamieszkujące Wrocław z elementów pochodzenia wtórnego.

3.IV, piątek

godz.18:00  zakończenie Ekojarmarku. Wielkanocne Allelujah!
 

Więcej informacji: ekojarmark.pl

Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów WorldFood Warsaw to wydarzenie business to business skierowane do sektora branży spożywczej. Przez trzy dni osoby związane z branżą mają możliwość nawiązania nowych kontaktów i poszerzenia obecnych, ocenienia zapotrzebowania rynku na ich produkty czy usługi oraz śledzenia globalnych trendów. Wystawcy z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne i specjalne konferencje poświęcone żywności  i trendom w branży spożywczej – to wszystko będzie można zobaczyć podczas kolejnej edycji  WorldFood Warsaw 2015.