Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dieta warzywno - owowcowa dr Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej to program odchudzania mający dwa etapy. Jego celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie jego równowagi wewnętrznej, tzw. homeostazy. Zrzucone kilogramy są tylko efektem ubocznym tej prozdrowotnej diety. Jest to leczniczy post, który zakłada spożywanie w niewielkich ilościach określonych owoców i warzyw.
 
Pierwszy etap diety to lecznicza głodówka, która trwa kilka - kilkanaście dni, a w razie potrzeby nawet kilka miesięcy. Drugim etapem jest zdrowa dieta, której bazę stanowią produkty niskoprzetworzone.
 
Dieta dr Dąbrowskiej to tak naprawdę lecznicza głodówka, która oczyszcza i wzmacnia prawidłowe działanie organizmu. Po zakończeniu kuracji odtruwającej należy przejść na zbilansowaną dietę, opartą na owocach, warzywach, roślinach strączkowych i ziarnach.
 
Dieta dr Dąbrowskiej jest wskazana nie tylko dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością, lecz także dla tych skarżących się na różne dolegliwości. Zalecana jest przez dr Dąbrowską dla osób z osłabionym układem immunologicznym, które często zmagają się z infekcjami na tle bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym, a także z dokuczliwymi objawami alergii - katarem siennym czy astmą. Może być stosowana przez osoby cierpiące na choroby zwyrodnieniowe stawów, z dysfunkcją przewodu pokarmowego czy problemami krążenia.
 
Zdaniem dr Dąbrowskiej, a także osób stosujących tę dietę, dieta owocowo-warzywna jest pomocna w leczeniu dolegliwości takich jak:
- zaburzenia miesiączkowania i w okresie menopauzy,
- egzemy,
- niedoczynność tarczycy,
- nerwica,
- padaczka,
- trądzik,
- stwardnienie rozsiane .
 
Diety dr Dąbrowskiej nie mogą stosować osoby przyjmujące leki hamujące układ immunologiczny (np. hormony sterydowe czy cytostatyki). Przeciwwskazaniem jest także posterydowa lub autoagresyjna niedoczynność nadnerczy (choroba Adisona), jak również:
- choroba nowotworowa w stadium zaawansowanym,
- nadczynność tarczycy, 
- okres ciąży i karmienia,
- młody wiek (nie można stosować u dzieci i dziewcząt w okresie dojrzewania).