Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

7 rad jak żyć w harmonii

Pozwól dniu wczorajszemu i wszystkim poprzednim żyć w przeszłości, wiem, że możesz to zrobić. Zacznij od nowa. Pozwól swoim myślom kpić z ciebie i pozwól sobie nawet na śmiech z tego wszystkiego.

Oto plan w punktach, który pomoże ci to osiągnąć:

1. Oddychaj, wprowadzając życie do swojego ciała, tylko z miłością. Nie ze złością czy ocenianiem siebie, czy krytyką za to, co zjadłaś poprzedniej nocy, albo czego pożądasz następnej nocy. Po prostu czysta miłość. Nie oznacza to porzucenia dyscypliny i rozsądku. Oznacza to, że dyscyplinę i rozsądek wprowadzasz do swojego życia z miłością, nie presją i stresem, kiedy tylko oddychasz.

2. Zdecyduj o swojej własnej wartości zanim inni to zrobią. Dziś postanów, że jesteś warta tyle złota ile ważysz (albo diamentów, albo dowolnej ulubionej błyskotki) i obserwuj jak to jest, kiedy nikt nie może tego zmienić, gdy już ustalisz to sama ze sobą. Bo niby w jaki sposób? Wiesz już, ile jesteś warta. Niepewności nie mają szansy z pozytywnym nastawieniem!

3.Zaakceptuj ludzi, których kochasz takimi, jakimi są. Tak jest. Musimy sobie radzić z cechami charakteru i wyglądem, jakim dysponujemy i nie mamy możliwości na wymianę z kimś innym. Każdy jest jaki jest i być może jest nawet lepszy niż sobie wyobrażamy. Nie zmieniaj ich. Najpierw zmień siebie. Tylko siebie możesz zmienić. A ich zaakceptuj takimi, jakimi są.

4. Nie pozwól nikomu, aby sprawił, że czujesz się mały, winny, zawstydzony czy niepewny siebie. Nikt nie ma pozwolenia, abyś czuł się jakkolwiek on chce. To ty mu na to pozwalasz. Otwierasz mu drzwi i mówisz: "Pewnie, wiejdź, spraw, abym poczuł się jak nikt, zezwalam na to, nie ma problemu." Bez tego, nie mogą nic zrobić. Co zatem wybierasz? Wybierz mądrze.

5.Rozwijaj swoje serce i umysł przy pomocy książek, edukacji i ciągłego uczenia się. Uczenie się to ciągły proces - podczas całego życia, nie tylko w szkole. Kiedy twój umysł się uczy, pozostaje młody, aktywny i przenikliwy. Czytaj książki. Edukuj się. Ucz się bez względu na to czy masz 20 czy 100 lat.

6. Nie zbieraj przedmiotów, kolekcjonuj doświadczeń. Droga do minimalizmu jest wybrukowana prawdziwym pokojem i harmonią. Jest czysta, piękna i każdy może nią podróżować. Jest radością widzenia i wierzenia, że mniej znaczy więcej, że mamy wszystko, czego nam potrzeba, a potrzebujemy tylko więcej spokoju wewnętrznego i harmonii, czyli tego, czego nie możemy kupić. Zbieraj doświadczenia, aby wzbogacić swoje życie.

"Nasze dusze nie są głodne sławy, wygody, zamożności czy władzy. Nasze dusze są głodne znaczenia, sensu - kiedy odkrywamy jak mamy żyć, aby nasze życie miało znaczenie" Harold Kushner

7. Daj sobie pozwolenie na bycie człowiekiem, na bycie tym, kim jesteś, takim, jakim jesteś. Czy dla odmiany możemy przestać być dla siebie tak surowymi? Bądź człowiekiem. Śpij dłużej, jeśli tego potrzebujesz. Jedz więcej niż potrzebujesz, kiedy jesteś głodny i bardzo tego chcesz. Pozwól swojemu organizmowy uzdrowić się z urazów i bóli - czy to fizycznych czy emocjonalnych - i pozwól sobie na bycie człowiekiem. Następnie, gdy odzyskasz siły, uzdrowisz się i ponownie poczujesz się silnym, wybierz tempo i idź. Idziesz szybciej, kiedy jesteś lepsy dla samego siebie.

Źródło:
http://www.prolificliving.com/live-in-harmony-with-yourself/