Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Symptomy zdrowotne, których nie powinniśmy ignorować

Twoje serce wykonuje trudną pracę podczas dnia - rutynowo transportuje 1,5 galona krwi przez 60 000 mili naczynia krwionośne - więc jeśli czujesz delikatne bóle, możesz pomyśleć, że jest to tylko wynikiem wykonywanej przez nie pracy. Ale jeśli zwykłeś umniejszać znaczenie tych bóli i zakładać, że problem rozwiąże się sam, powinieneś przemyśleć to ponownie, mówią nowe badania opublikowane w Canadian Journal of Cardiology. W innym wypadku, możesz mieć poważne problemy zdrowotne.Badania, skupiające się na wywiadach z 31 pacjentami kardiologów, którzy doświadczyli anginy (ból serca, który wskazuje na zwiększone zagrożenie zawału, zatrzymania akcji serca lub nagłej śmierci), pokazują, że kobiety prawie 2 razy częściej czekają aż symptomy staną się poważniejsze i częstsze zanim poszukają pomocy medycznej.

O co chodzi w tej, polegającej na odwlekaniu, grze? Okazuje się, że ma ona sporo wspólnego z zaprzeczaniem. Wszyscy pacjenci, bez względu na płeć, przechodzili przez te same 6 etapów po doświadczeniu bólu w klatce piersiowej: niepewność, zaprzeczenie, szukanie pomocy u przyjaciół i rodziny, rozpoznanie mnogości symptomów, szukanie pomocy lekarza i - w końcu - akceptacja. Główna różnica pomiędzy mężczyzną a kobietą jest taka, że kobiety dłużej przeżywają fazę zaprzeczania i były skłonne dłużej czekać aż przyjaciele lub rodzina zauważą ich pogarszający się stan zdrowia, zamiast od razu zająć się problemem.

Nawet pomimo tego, iż jest to główna przyczyna śmiertelności kobiet, niektóre kobiety wciąż uważąją chorobę wieńcową za "chorobę męską" i dlatego nie rozpoznają jej ryzyka - mówią badania.

Warto zauważyć, że kobiety z badania są w wieku 44-84, co umieszcza je w rubryce zwiększonego zagrożenia chorobą wieńcową. Jednak wiek nie jest wymówką - nie powinno się bagatelizować symptomów choroby - jeśli coś jest nie tak i będziesz czekała, jest spora szansa na pogorszenie się twojego stanu zdrowia niż gdybyś poprawnie odczytał objawy anginy - co zostawi cię z mniejszą ilością opcji leczenia. Zatem jeśli czujesz ucisk lub palenie w klatce piersiowej, warto się zbadać. Może okazać się, że to nic poważnego, ale jeżeli wyjdzie co innego, będziesz się cieszyła, że nie zwlekałaś.

Źródło:
http://www.womenshealthmag.com/health/ignoring-chest-pain