Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ekojarmark

Przedświąteczny Eko Jarmark to wydarzenie, na którym będzie można dowiedzieć się jak "zazielenić" swój styl życia  a także dokonać zakupów produktów przyjaznych środowisku.

W dniach 25 marca - 3 kwietnia od 9:00 do 19:00 do nabycia będą ekologiczne artykuły spożywcze, kosmetyki, wyroby rękodzielnicze (wełniane, drewniane, ceramiczne) odzież i wiele innych.  EkoJarmark to również okazja, by spróbować tureckich specjałów czy wegańskiej kuchni oraz dowiedzieć się jak uczynić swoją dietę bardziej przyjazną zdrowiu i środowisku.

 

Program Jarmarku25.III. środa

godz. 12:00 – 16:00  Miejski Ogrodnik zostań producentem żywności przez cały rok!

Praktyczna wiedza jak zostać miejskim producentem rzodkiewki, pomidorów i ogórków oraz jak zazielenić swoją okolicę.  Podczas warsztatów zagospodarujemy skrzynie po owocach trawami, ziołami oraz warzywami.

28.III, sobota

godz. 10:00 – 14:00  „Zrób sobie palmę”

Warsztaty recyklingowo-manualne, podczas których każdy Uczestnik będzie miał okazję własnoręcznie wykonać wielkanocną palmę z elementów pochodzenia wtórnego. W ruch pójdą kolorowe materiały, bibuły, wielobarwne sznurki ,papierowe i suszone kwiaty. Powstaną niezwykłe i trwałe  ozdoby w sam raz na Niedzielę Palmową.

godz. 14:00 – 18:00  „Wielkanocne ozdoby z recyklingu”

Niezwykłe warsztaty plastyczno-recyklingowe  w trakcie których powstaną fantastyczne ozdoby świąteczne z recyklingu. Będzie można samodzielnie wyczarować ozdobne marchewkowe girlandy na okno, słodkiego zajączka lub jajo na wielkanocny stół oraz kurczakową ozdobę do powieszenia na drzwi. Będzie się działo !

29.III, niedziela

godz. 13:00 – 17:00  „Wielkanocne koszyczki”

Warsztaty plastyczno-recyklingowe podczas których powstaną wielkanocne koszyczki z surowców pochodzenia wtórnego. Podczas zajęć Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można wykonać piękny koszyk z elementów , które można by uznać za odpady, a także w jaki sposób ominąć „zakupową gorączkę świąteczną” samodzielnie wykonując ozdoby doskonale się przy tym bawiąc!

1.IV, środa

godz. 12:00 – 16:00 Dzień ptaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaka warsztaty edukacyjne dotyczące ptaków miejskich. Mix ciekawych wiadomości i zabaw z ptakami w rolach głównych oraz warsztatów, podczas których Uczestnicy wyczarują  ptaki zamieszkujące Wrocław z elementów pochodzenia wtórnego.

3.IV, piątek

godz.18:00  zakończenie Ekojarmarku. Wielkanocne Allelujah!
 

Więcej informacji: ekojarmark.pl